Zarząd

Luc Albinski

Luc Albinski, absolwent Instytutu Studiów Politycznych w Paryżu i INSEAD w Fontainebleau, jest prezesem zarządzającym firmy Vantage Capital (z siedzibą w Johannesburgu i Sofii), która koncentruje się na inwestowaniu w obszarze edukacji (obecnie wdraża czterdzieści szkół marki Maple Bear w Polsce) i opieki zdrowotnej (z kilkoma szpitalami w Maroku działającymi pod marką CIM Santé) w Afryce i Europie Środkowej. Projekty Luca w Polsce obejmowały pomoc w tłumaczeniu i edycji książki Marii Ciesielskiej zatytułowanej “Lekarze Warszawskiego Getta” oraz produkcję filmu dokumentalnego zatytułowanego “Nikt mi nie powiedział”, który był wyświetlany w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie, Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie oraz na festiwalu Szalom Asz w Kutnie.

Jakub Nowakowski

Jakub Nowakowski jest obecnie dyrektorem Centrum Holokaustu i Ludobójstwa w Kapsztadzie. Jakub urodził się i wychował na Kazimierzu, dawnej żydowskiej dzielnicy Krakowa. W 2007 roku ukończył Wydział Studiów Żydowskich na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie napisał pracę na temat żydowskiego ruchu oporu w Krakowie podczas II wojny światowej. W ciągu 13 lat pełnienia funkcji dyrektora Żydowskiego Muzeum Galicja, Jakub uczynił z Muzeum ważną instytucję, zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej. Jest współautorem wielu publikacji i kuratorem wielu wystaw, które były organizowane w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Rada

Avital “Tali” Helen Nates

Tali Nates, założycielka i dyrektor Centrum Holokaustu i Ludobójstwa w Johannesburgu, jest historyczką, która prowadziła międzynarodowe wykłady na temat edukacji o Holokauście, zapobiegania ludobójstwu, pojednania i praw człowieka. Występowała na licznych konferencjach i seminariach, w tym na forum ONZ w Nowym Jorku w 2016 roku. Tali była zaangażowana w tworzenie i produkcję dziesiątek filmów dokumentalnych, kurowała wystawy, publikowała artykuły i napisała rozdziały do różnych książek. Tali zdobyła wiele nagród, w tym Kia Community Service Award (RPA, 2015), Gratias Agit Award (2020, Czechy), Austrian Holocaust Memorial Award (2021) i Goethe Medal (2022, Niemcy).  Urodziła się w rodzinie ocalałych z Holokaustu, jej ojciec i wujek zostali uratowani przez Oskara Schindlera.

Tahel Rachel Goldsmith

Tahel Rachel Goldsmith jest doktorantką na Wydziale Historii Uniwersytetu w Chicago. Posiada licencjat z socjologii i antropologii oraz tytuł magistra kulturoznawstwa na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Jej obszary badawcze obejmują współczesną Europę Środkowo-Wschodnią, historię i pamięć żydowską oraz muzealnictwo. Jej praca doktorska dotyczy historii konserwacji Auschwitz-Birkenau po 1945 roku. Odbyła staż w Laboratoriach Konserwatorskich Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz w Dziale Zbiorów w Illinois Holocaust Museum & Education Center.

Aimee Mica Goldsmith

Aimee Mica Goldsmith jest absolwentką University of Witwatersrand, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w dziedzinie sztuk dramatycznych, specjalizując się w przedstawieniach i reżyserii. Jej sztuka “Sarajevo”, którą napisała i w której zagrała, byla wystawiana na międzynarodowych scecnach, w tym na sympozium zatytułowanym “21st Century Reflections on Sexual Violence in Wars and it’s Transgenerational and Transnational Impact” (Ottawa, Kanada). Jest przedstawicielką w RPA brytyjskiej organizacji “Remembering Srebrenica” i pracowała w Centrum Holokaustu i Ludobójstwa w Kapsztadzie, a także w Żydowskim Muzeum Galicja.